STRONA GŁÓWNA




W dniu 2.06.2026r. dzieci klas drugich i trzecich miały okazję uczestniczyć w spotkaniu prowadzonym przez ratowników wodnych ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pływania. Uczestnicy poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz dowiedzieli się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Podczas zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach z pierwszej pomocy. Dużą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska sprzętu i pojazdów ratownictwa wodnego.

Serdecznie dziękujemy ratownikom wodnym ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pływania za przeprowadzenie ciekawych i wartościowych zajęć, które połączyły naukę z doskonałą zabawą.




DZIEŃ DZIECKA UCZNIÓW KLAS DRUGICH




Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się akcja „Przystanek Planszówka”.
Podczas długich przerw uczniowie mogli wspólnie spędzić czas przy grach planszowych, słuchając muzyki i biorąc udział w przygotowanych atrakcjach. Na uczestników czekał również słodki poczęstunek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i była doskonałą okazją do integracji, wspólnej zabawy oraz świętowania Dnia Dziecka w radosnej atmosferze.

Samorząd Uczniowski 




Ksenia Surmacka – uczennica klasy 7a – zajęła III miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego
organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Bełchatowie.

Gratulujemy!




Olimpiada Piracka 2026

Hala Energia wypełniła się uśmiechem, radością

i prawdziwie pirackim duchem współpracy! Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1.

Integracja, wzajemny szacunek i dobra zabawa nie mają żadnych barier, bo na tym pokładzie naprawdę każdy jest ważny!




Ogrodzieniec – wycieczka uczniów z klas 4b, 5a, 5b




Kręcimy kilometry dla Bełchatowa!
Przez cały czerwiec nasze miasto bierze udział w ogólnopolskiej rywalizacji Rowerowa Stolica Polski 2026. Każdy przejechany kilometr przybliża Bełchatów do jak najlepszego wyniku w klasyfikacji miast!
Jak dołączyć?
Pobierz aplikację Aktywne Miasta
Wybierz rywalizację „RSP 2026″
Dołącz do grupy Bełchatów
Włącz rejestrowanie przejazdów i ruszaj w trasę
Nie ma znaczenia, czy jeździsz codziennie do pracy, na trening, czy rekreacyjnie – liczy się każdy kilometr. Razem pokażmy, że mieszkańcy Bełchatowa kochają aktywność, zdrowy styl życia
i rowerowe wyzwania!
Rywalizacja trwa do końca czerwca.
Zaproś rodzinę, przyjaciół i znajomych. Im nas więcej, tym większa szansa na sukces!







Nasze uczennice z klasy 5a, Elina Kulevas i Ruslana Voliuvach,
pochwaliły się swoimi wytworami.

A jest się czym pochwalić! Dziewczynki swoją wyobraźnią i zdolnościami manualnymi tworzą istne cudeńka, które możemy podziwiać na wystawie. Aż trudno uwierzyć, że te dzieła wykonane są zwykłym szydełkiem. Brawo!




Niezapomniana przygoda w Paryżu i Disneylandzie! 

W dniach 25–29 maja nasi uczniowie wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do stolicy Francji. To był intensywny czas pełen zachwytów, pięknych widoków i wspaniałej zabawy.

Podczas pobytu zobaczyliśmy najważniejsze i najsłynniejsze miejsca w Paryżu. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich wjazd na sam szczyt wieży Eiffla, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Spacerowaliśmy po klimatycznym wzgórzu Montmartre, podziwialiśmy monumentalną katedrę Notre-Dame oraz imponujący Luwr. Odwiedziliśmy także ociekający złotem pałac w Wersalu i jego piękne ogrody.

Zwieńczeniem całej wyprawy był ostatni dzień, który w całości spędziliśmy na szalonej zabawie w Disneylandzie. Magiczna atmosfera, zapierające dech w piersiach atrakcje i spotkania z bajkowymi postaciami dały wszystkim masę czystej radości.

Wszyscy wrócili zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach i wspomnieniami na całe życie. 




W dniu 27.05.2026 odbył się II Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej nr 5 w Bełchatowie, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły z klasy 5B.

Uczniowie zdobyli następujące miejsca:

Zuzanna Ciszewska zajęła II miejsce

Mikołaj Giełzak zajął IV miejsce

Gratulujemy 




Uczniowie klas 6-7 wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej 25-26 maja 2026r.
Na ich trasie znalazły się:

Złoty Stok – zwiedzanie Kopalni Złota

Duszniki-Zdrój – Muzeum Papiernictwa z udziałem w lekcji czerpania papieru

Skalane Miasto – spacer po Skałach Adrszpasko-Teplickich w Czechach

Kudowa-Zdrój – krótka wizyta w parku zdrojowym.




Uczennica naszej szkoły – Oliwia Kurowska – zajęła1 miejsce w kategorii 14-15 E  i punkt Premium
w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego VIVA DANCE CUP 2026
Pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi w dniu 24.05.2026r.

GRATULUJEMY!




Niezwykła przygoda klas drugich w Krakowie i okolicach!
W dniach 21–22 maja nasi drugoklasiści ruszyli na pełną przygód wycieczkę. Pierwszego dnia odkrywaliśmy tajemnice Krakowa, spacerując po Rynku i odwiedzając Sukiennice. Wspólnie wdrapaliśmy się do Dzwonu Zygmunta i zajrzeliśmy do Smoczej Jamy. Wieczorem czekała na nas świetna niespodzianka – wesołe animatorki porwały wszystkich do wspólnych gier i integracyjnych zabaw! Drugi dzień przyniósł kolejne niezwykłe emocje. Zeszliśmy głęboko pod ziemię w Kopalni Soli w Wieliczce, a wyjazd zakończyliśmy pełnym wrażeń spacerem po ruinach Zamku w Ogrodzieńcu. To były dwa dni pełne uśmiechu, magii i pięknych wspomnień!
Zobaczcie naszą fotorelację poniżej!




Zielone warsztaty w klasie 2a
Dnia 19 maja uczniowie klasy 2a wzięli udział w wyjątkowych warsztatach ekologicznych „Las w szkle”, które poprowadziła Fundacja „Tu i Teraz My”. Podczas zajęć dzieci stworzyły samodzielnie piękne, miniaturowe ekosystemy. Te żywe dzieła sztuki będą doskonałym i wyjątkowym prezentem dla kochanych mam z okazji ich nadchodzącego święta.
Warsztaty zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Składamy serdeczne podziękowania Fundacji za wspaniałą lekcję przyrody oraz Starostwu Powiatowemu za wsparcie tego kreatywnego i ekologicznego projektu!




W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie świetlicy szkolnej aktywnie uczestniczyli
w V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.  

Był to czas pełen inspirujących aktywności, rozwijania kreatywności oraz wspólnego odkrywania piękna różnych kultur.

Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom świetlicy za zaangażowanie, pomysłowość
i wspólnie spędzony czas!




Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-Do w Sulejowie – 16 maja 2026.

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie

Warzyńska Anastazja – klasa 8 a zdobyła:

1 miejsce – walki indywidualne Juniorek Młodszych

2 miejsce – techniki specjalne Juniorek Młodszych

Bieniek Oliwia – klasa 7 b zdobyła:

1 miejsce – układy indywidualne Juniorek Młodszych

2 miejsce – walki indywidualne Juniorek Młodszych

Na co dzień uczennice trenują w Bełchatowskiej Akademii Taekwon – Do.




20 maja 2026 roku odbył się IV Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Bełchatowie.

Naszą szkołę pięknie  reprezentowały : Julia Filipek z klasy 2 b oraz Hanna Stankiewicz z klasy 6b.

Miło nam poinformować, iż:

Julia Filipek zdobyła I miejsce, a  Hanna Stankiewicz zdobyła wyróżnienie w tym konkursie.

Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wokalnych sukcesów.







Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Lena Kukiałka kl. 4 b zajęła III  miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Cooking” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Bełchatowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!




Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, którzy zmagali się w tegorocznym konkursie matematycznym.

Wasza postawa jest przykładem na to, jak pasja do matematyki może prowadzić do sukcesu!

Laureatami tegorocznego Szkolnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Matematyki” zostali:

– Aleksandra Wulkiewicz, (I miejsce, klasa IV),

– Błażej Pichlak, (II miejsce, klasa IV),

– Mikołaj Giełzak (I miejsce, klasa V), 

– Elina Kulevas (II miejsce, klasa V), 

– Maja Kobiera (I miejsce, klasa VI),

– Katarzyna Kwiecień (I miejsce, klasa VII),

– Aleksander Czyżycki, Alan Knapik (I miejsce ex aequo, klasa VIII),

– Patryk Bernaciak (II miejsce, klasa VIII).

Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć!

Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania talentów matematycznych!







10. Bieg Konstytucji 3 Maja za nami!

Z dumą informujemy, że nasza szkoła wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowo-patriotycznym. Wspaniała atmosfera, mnóstwo pozytywnej energii i piękne sportowe emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom

Ogromne gratulacje dla naszego ucznia z rocznika 2017, który zdobył 1 miejsce w swojej kategorii! Jesteśmy bardzo dumni z jego sukcesu i zaangażowania.

Brawo dla wszystkich uczestników za reprezentowanie szkoły i aktywne świętowanie tego ważnego dnia!










„Czwórka” skończyła 60 lat. Z okazji diamentowego jubileuszu odwiedziło nas wielu znakomitych gości. Wśród nich nie zabrakło tych, którzy kreowali „Czwórkową” rzeczywistość lata temu. Były życzenia, prezenty, mnóstwo wspomnień. Odwiedzili nas również, choć wirtualnie, nasi absolwenci. Ta uroczystość po raz kolejny udowodniła, że byliśmy, jesteśmy i będziemy.

ZOBACZ WIĘCEJ…