Bieg po zdrowie

Program edukacji zdrowotnej
BIEG PO ZDROWIE

 

Uczniowie klas czwartych zakończyli realizację programu ”Bieg po zdrowie”. Podczas zajęć wysłuchali prelekcji, wykonywali plakaty, uczestniczyli w konkursie klasowym. Zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają w życiu codziennym.

 

W październiku 2021 roku uczniowie klas czwartych przystąpili do realizacji programu edukacji antynikotynowej „Bieg po zdrowie”. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Gościem jednej z lekcji wychowawczych w klasie 4a i 4b była pani pielęgniarka. Uczniowie dowiedzieli się, jak palenie wpływa na zdrowie, jaki jest skład papierosów (dymu tytoniowego), a przede wszystkim, że nie ma nieszkodliwych papierosów, a papierosy o niskiej zawartości nikotyny i substancji smołowatych są równie niebezpieczne.

Podczas godzin wychowawczych, a także lekcji przyrody uczniowie wzbogacali swoją wiedzę, dyskutowali, wymieniali się spostrzeżeniami. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wykorzystać w życiu codziennym.

 

Koordynatorem programu są pani Monika Grygiel i pan Arkadiusz Kruk.