LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła tzw. wyposażenie podstawowe w skład którego wchodzą: drukarki 3D wraz z laptopami do przygotowywania projektów, sprzęt do nagrań i nauki prezentacji swoich osiągnięć, mikrokontrolery oraz stacje lutownicze do nich.

Oprócz wyposażenia tzw. podstawowego zostały zakupione zestawy klocków edukacyjnych LEGO Education SPIKE Prime oraz roboty edukacyjne Photon Edu. Klocki i roboty to nowoczesne narzędzie do nauki przedmiotów STEAM. Klocki LEGO SPIKE Prime, wraz z zakupionymi zestawami rozszerzającymi, świetnie sprawdzą się w klasach 4-8, natomiast roboty edukacyjne Photon Edu przeznaczone są
dla uczniów klas 1-3.

Program Laboratoria Przyszłości pozwolił również na wyposażenie 2 pracowni w ławki z obrotowymi krzesłami, szafki oraz na stworzenie stanowiska do nauki szycia.


🔬PRACOWNIA ROBÓTEK RĘCZNYCH, wpisująca się w Rządowy Projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki
pn. #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
🔬Celem projektu jest m.in. budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych oraz rozwój umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
🔬Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok
w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów.
🔬21 lutego 2023 r. w PRACOWNI ROBÓTEK RĘCZNYCH, utworzonej w oparciu o katalog Ministerstwa Edukacji i Nauki, w sali nr 18 odbyły się zajęcia warsztatowe, pod czujnym okiem utalentowanej i przesympatycznej Pani Doroty, mamy ucznia klasy 2 b Nicolasa Ściera.
🔬Efektem wspólnej pracy są wielorazowe ekoworeczki na warzywa i owoce, które zostały uszyte z niepotrzebnych, starych firan.
Wierząc w ideę próby wyeliminowania jak największej ilości plastiku z naszego życia, mamy nadzieję, że zaobserwujemy wśród uczniów naszej szkoły trend coraz bardziej świadomych wyborów w myśl zasady zero waste.
🔬Jak zrobić wielorazowy woreczek na warzywa i owoce? Spróbuj!
https://www.youtube.com/watch?v=sHGmXIvl9X0🔬


Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas 7-8 wykonali kartki bożonarodzeniowe.


Efekty ich pracy można było przedstawić dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.


#LaboratoriaPrzyszłości
🌐W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie mają okazje brać udział w ciekawych zajęciach wg metody nauczania STEAM kształtujące kompetencje miękkie.
🌐W klasach czwartych dzieci uczestniczyły w powtórzeniowej lekcji języka angielskiego z użyciem klocków konstrukcyjnych Lego.
🌐 Zajęcia wzmacniały również umiejętności leksykalne , komunikowania się w języku angielskim oraz kreatywność.