Konkursy szkolne


najlepszy-czytelnik-konkurs



happy-birthday


wyniki-konkursu-2024

Regulamin Konkursu Plastycznego Na Ilustrację Do Baśni Braci Grimm

Cele konkursu: 

• propagowanie twórczości literackiej braci Grimm, 

• rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dzieci, 

• inspirowanie do pracy twórczej, 

• wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII – VIII Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie. 

2. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu ilustracji do wybranej baśni braci Grimm. 

3. Prace mogą być oparte na autentycznej treści książek lub własnej inspiracji twórczej. 

4. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną na kartce formatu A4. 

5. Prace należy podpisać na odwrocie podając: imię, nazwisko oraz klasę. 

6. Zgłoszone ilustracje nie mogą być wcześniej publikowane. 

7. Prace konkursowe przechodzą na własność Szkoły. 

8. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w zakresie niezbędnych dla potrzeb konkursu. Dane osób uczestniczących w Konkursie będą wykorzystywane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883). Jednocześnie organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikowania prac. 

9. Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymają dodatkowe oceny. 

10. Prace konkursowe należy dostarczyć do 02.01.2024r. do p. M. Weder-Tatarczak


ozdoby-Wyniki


Konkurs-na-molika-wyniki


Konkurs-na-molika



🧮Dnia 25 kwietnia 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Szkolnym Konkursie Matematycznym pod hasłem: „Supermatematyk”.
🧮Nagrodzeni uczniowie w poszczególnych kategoriach:
🏆Klasy 3
1. Nadia Gudajczyk 3b
2. Natalia Kaczmarek 3a
3. Zofia Berłowska 3a
🏆Klasy 4
1. Hubert Pichlak 4b
2. Leon Łuszcz 4b
3. Franciszek Lewandowski 4a
🏆Klasy 5
1. Antoni Wiśniewski 5a
2. Antoni Jabrzyk 5a
3. Tymon Sójka 5a
🏆Klasy 6
1. Lena Pawelec 6a
2. Filip Giełzak 6b
3. Kowalowa Mariia 6b i Igor Woźniak 6a
🏆Klasy 7
1. Maria Wiśniewska
2. Nadia Brylska
3. Aleksandra Zawadzka
🏆Klasy 8
1. Przemysław Marczak 8d
2. Konrad Mularczyk 8a
3. Leon Zaremba 8d i Blanka Kołacińska 8d
🎖️Wyróżnienie: Julia Stojek 8b
🧮Konkurs przygotowały panie:
1. Anetta Pabich
2. Bogumiła Szafrańska
3. Beata Danielczyk
🧮Gratulujemy zwycięzcom.

 

 


SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA ILUSTRACJĘ DO BAŚNI BRACI GRIMM


REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „NAJPIĘKNIEJSZA MASKA KARNAWAŁOWA”


II SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „KRZYŻÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY”

W przedświątecznej atmosferze odbył się II Szkolny Konkurs Historyczny „Krzyżówkowy zawrót głowy”. Wzięły w nim udział zespoły z wszystkich klas VIII. Uczestnicy wykazywali się wiedzą z zakresu klasy VII.
Zwycięzcami okazali się:
Kacper Moskot i Szymon Pankanin z kl. 8S – I miejsce;
Pola Kostusiak i Leon Zaremba z kl. 8D – II miejsce;
Nikodem Pach i Kuba Pankanin z kl. 8S – III miejsce.
Pani wicedyrektor Agnieszka Wojewoda wręczyła uczniom nagrody, podkreślając rolę historii jako nauczycielki życia.


STROIKI ŚWIĄTECZNE I OZDOBY NA CHOINKĘ

🎄W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas 0-8 na najpiękniejszy stoik bożonarodzeniowy pt.  „STROIKI ŚWIĄTECZNE I OZDOBY NA CHOINKĘ” . Na konkurs wpłynęły 23 prace. Wszystkie były niepowtarzalne , wykonane różnymi technikami.
🎄12 grudnia 2022 roku komisja w składzie; p. Teresa Kowalska, p. Katarzyna Sobczyk,
p. Agata Kostrzewa nagrodziła w kategorii klas 4-8 :
🥇I miejsce – Weronika Zajączkowska kl. 6 a
🥈II miejsce – Julia Niemiec kl. 4 b
🥈II miejsce – Jakub Kilańczyk kl. 5 b
🥉III miejsce – Alicja Grelowska kl. 5
🥉III miejsce – Anastazja Warzyńska 5 a
🎄W kategorii klasy 0-3 komisja postanowiła nie przydzielać miejsc, ponieważ trudno było zdecydować dlatego jury ustaliła, iż WSZYSCY UCZESTNICY SĄ LAURATAMI :
Igor Leder kl. 1 a
Oliwia Kurowska kl. 3 a
Emilka Szafrańska kl. 1 b
Maria Marianowska kl. 2 a
Wiktoria Wilk kl. 2 a
Lena Kukiełka kl. 1b
Hanna Filipek 2 a
Alicja Załoga kl. 2 a
Amelia Tatarczak kl. 3a
Aleksander Warzyński kl. 3a
🎄Indywidualną nagrodę GRAND PRIX otrzymuje Wojtek Ruda kl. 1 b, który z mamą wykonał
12 stroików.
🎄Wręczenia nagród dokonała p. dyrektor Izabela Anioł, konkurs przygotowała p. Maria Pierszała.
🎄Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i życzymy: ZDROWYCH, PEŁNYCH RODZINNEGO CIEPŁA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIE.


„SPELLING BEE” 2022

🐝29.11.2022 uczniowie klas IV i V wzięli
udział w szkolnym konkursie ortograficznym z języka angielskiego „Spelling Bee”.
🐝Celem konkursu było propagowanie znajomości języka angielskiego, a w szczególności umiejętności literowania.
🐝Jury w składzie: Magdalena Bauer oraz Agnieszka Golińska przyznało następujące miejsca:
🥇1 miejsce Lena Muszyńska klasa 5a
🥈2 miejsce Alan Knapik klasa 5a
🥉3 miejsce Laura Kawecka z klasy 4a
🐝Serdecznie gratulujemy !!!


KONKURS GEOGRAFICZNY ,,PALCEM PO MAPIE”

🗺Konkurs geograficzny ,,Palcem po mapie”
🗺 Dnia 14 listopada uczniowie klas VI –VIII wzięli udział w szkolnym konkursie geograficznym: ,,Palcem po mapie”. Arkusz konkursowy składał się z 15 pytań. Celem konkursu było wykazanie się umiejętnością sprawnej orientacji na mapie fizycznej świata.
🗺Komisja w składzie Izabela Fraj, Liliana Furga przyznała najwyższe wyniki uczennicom klasy VII.
🥇1 miejsce zdobyła Mariia Wiśniewska z klasy 7
🥈2 miejsce Maja Kucner z klasy 7
🥉3 miejsce Nikola Kałużna 7
🗺Pozostałe uczestniczki za udział i wysokie wyniki otrzymały wyróżnienia i drobne upominki.
🗺Laura Kałużna, Oliwia Konieczna, Izabela Pietrasiak, Zuzanna Załęczna.
🗺Pani Dyrektor Izabela Anioł i pani Wicedyrektor Agnieszka Wojewoda pogratulowały wszystkim uczestnikom wysokich wyników. Za pierwsze trzy miejsca, uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostałe uczestniczki otrzymały wyróżnienia i drobne upominki.
🗺Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


WYKONAJ ILUSTRACJĘ DO WYBRANEGO WIERSZA

W KONKURSIE PLASTYCZNYM
pt. „WYKONAJ ILUSTRACJĘ DO WYBRANEGO WIERSZA”

komisja w składzie p. Teresa Kowalska, p. Katarzyna Sobczyk spośród wszystkich prac,
które wpłynęły na konkurs przyznała:
W kategorii klas „0”
I miejsce Aleksander Zatoń kl. 0 a
I miejsce Lena Podlasiak kl. 0 a
W kategorii klas I – III
I miejsce Wiktoria Korgul kl. 3 b
II miejsce Weronika Zatoń kl. 2 a
II miejsce Hanna Owczarek kl. 3 a
W kategorii klas IV – VIII
I miejsce Julia Niemiec kl. 4 b
II miejsce Anastazja Warzyńska kl. 5 a
Laureatom gratulujemy!
Wręczenia nagród i dyplomów dokonała pani wicedyrektor Agnieszka Wojewoda.



28 października 2022 r. w bibliotece szkolnej miała miejsce IV edycja szkolnego Konkursu Pięknego Czytania „W KRAINIE BAŚNI, BAJEK I LEGEND” dla uczniów z klas IV-V. Po eliminacjach klasowych do konkursu przystąpiło 14 uczniów. Jury w składzie: pani wicedyrektor Agnieszka Wojewoda, pani Katarzyna Sobczyk i pani Agata Kostrzewa przyznały następujące miejsca:
Hanna Olczyk kl. Va I miejsce
Kacper Stanisławski kl. IVa II miejsce
Laura Cygan kl. IVb III miejsce
Maksymilian Jarosik kl.IVb Wyróżnienie
Orest Kołaciński kl. Va Wyróżnienie
Lena Muszyńska kl. Va Wyróżnienie
Antoni Wiśniewski kl. Va Wyróżnienie
Amelia Masek kl. Va Wyróżnienie
Nagrody wręczyła pani dyrektor Izabela Anioł i pani wicedyrektor Agnieszka Wojewoda.
Organizatorzy konkursu – p. Maria Pierszała i pani Monika Grygiel zapraszają za rok

PAMIĘTAMY O STEFANIE ŻEROMSKIM!

Z okazji Dnia Patrona odbył się coroczny Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział wszyscy ósmoklasiści. W tym roku pod hasłem „Krajobrazy ojczyste słowami Żeromskiego namalowane”. Po trzech etapach eliminacji najlepszymi z ortografii okazały się:
Maria Jadwiszczak z klasy 8s, Zuzanna Stępień z klasy 8b i Olga Cieślak z klasy 8a.
Gratulujemy!

W klasie 6c odbyła się lekcja z edukacji czytelniczo-medialnej, którą poprowadziła pani Maria Pierszała. Uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą życiu i twórczości Stefana Żeromskiego, a następnie – pracując w zespołach – przygotowywali sobie nawzajem pytania.
Rywalizacji towarzyszyła miła atmosfera.


MISTRZA ORTOGRAFII

W ostatnim czasie odbyły się w „Czwórce” dwa konkursy ortograficzne dla uczniów klas 5 i klasy 6. Teksty konkursowe sprawdzały ogólną wiedzę z ortografii języka polskiego, należało się więc wykazać dużą wiedzą. Konkursowicze napisali opowiadanie o zbliżających się wakacjach i trwających do nich przygotowaniach.
Wśród piątoklasistów tytuł „Mistrza ortografii” zdobył Igor Woźniak z klasy 5a. Natomiast „Mistrzem ortografii” w klasie szóstej została Nel Ziajkiewicz. Mistrzowie otrzymają nagrody i dyplomy podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Ogromne gratulacje!
Konkurs przygotowała pani Dorota Polak.


LAUREACI XXII SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO