Wydarzenia 2023/2024

Uroczystości z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na scenie wystąpili uczniowie klas szóstych, którzy przybliżyli zebranym okoliczności podpisania tego ważnego dokumentu. Nie zabrakło również piosenek w wykonaniu szkolnego chóru.


3 maja 2024 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7b i 8a – Nikola Kałużna, Maja Kucner, Hanna Paszkiewicz, Zuzanna Pęciak, Kuba Niewiadomski, Szymon Wawszczyk. Opiekunami były p. Małgorzata Weder-Tatarczak i p. Katarzyna Zawadzka.


DZIEŃ OTWARTY Z PANEM KLEKSEMLUTY22.02.2024r. mieliśmy zaszczyt gościć pana Tomasza Trzaskacza Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim oraz panią wizytator Kuratorium Oświaty Izabelę Anioł, którzy przybyli podziękować Kubie Niewiadomskiemu za postawę godną naśladowania. W stronę Kuby zostały skierowane słowa podziękowania i uznania. Gratulujemy!


STYCZEŃ
KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK


W naszej szkole przez pierwsze półrocze odbywały się aktywne przerwy dla klas 0-8.

Chętni uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności sportowe podczas gier i zabaw ruchowych, dyscyplin zespołowych oraz zadań kształtujących umiejętności kondycyjne i koordynacyjne.

Akcja ma na celu:

promowanie wśród uczniów bezpiecznej aktywności fizycznej

  • wdrażanie działań zapobiegających uczniowskiej nudzie
  • rozwijanie własnej aktywności społecznej
  • kształtowanie więzi koleżeńskich i inicjowania interakcji społecznych.

Zapraszamy do udziału w drugim półroczu.


W czwartek 25 stycznia uczniowie klas 0-3 świętowali MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KLOCKÓW LEGO. Wykonywali rysunki i kartki przedstawiające ulubioną zabawę wszystkich dzieci, opisywali siebie i swoich przyjaciół, bawili się w zabawy słowne i utworzyli z klocków -Lego miasto! Dzień upłynął nam w miłej atmosferze, było mnóstwo wesołej edukacyjnej zabawy!!!


„Ten, kto ratuje życie jednego człowieka,
ratuje cały świat.”

Dnia 24 stycznia 2024r. odbył się niezwykły apel, podczas którego
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 i zaproszeni goście – Prezydent Miasta Bełchatowa Pan Łukasz Politański, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Bełchatowie Pan Adam Pstrokoński, Zastępca Dowódcy JRG Pan Michał Wieczorek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Peryga pogratulowali bohaterskiego czynu naszemu uczniowi Kubie Niewiadomskiemu, który uratował ludzkie życie. Postępowanie ucznia było odważne i bardzo dojrzałe, a dla rówieśników Kuba stał się bohaterem. Potwierdzeniem była reakcja uczniów, którzy nagrodzili chłopca brawami.

Podczas apelu, oprócz podziękowań i gratulacji dla Kuby, jego mamy i babci, wręczone zostały nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie Na Ilustrację Do Baśni Braci Grimm. Uczniowie mieli również okazję spotkania z przedstawicielem policji, podczas którego odbyła się ciekawa rozmowa na temat bezpieczeństwa dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych.


Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych


Wyjazd do Teatru Lalek  „Arlekin”


V Integracyjno-Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek

dyplom-1GRUDZIEŃ

SZKOLNE JASEŁKA 2023Aktywna przerwa „Let’s sing Christmas Songs”

19 grudnia w SP4 podczas przerw usłyszeć można było uczniów śpiewających świąteczne piosenki w języku angielskim. Rozbrzmiały Jingle Bells Rock, Merry Christmas, Little snowflake oraz Last Christmas, Feliz Navidad. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Opiekunkami były panie Agnieszka Wojewoda, Justyna Turko i Magda Bauer.


„Pamięć Ofiar stanu wojennego”
W środę 13 grudnia 2023 roku w 42 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, poczet sztandarowy  naszej szkoły wziął udział we Mszy świętej w intencji ofiar stanu wojennego. Opiekunami były Panie Magdalena Bauer i Blanka Warcholińska.


ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS


DZIEŃ WOLONTARIUSZA


4 grudnia – Dzień Górnika


 Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

1 grudnia w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Wszyscy chętni mogli na własnej skórze przekonać się z jakimi trudnościami na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz mogli wziąć udział w zabawie muzyczno- ruchowej A RAM SAM SAM. Podczas zabawy zintegrowaliśmy się i chyba pobiliśmy rekord ilości wspólnie tańczących osób w naszej szkole! Bardzo dziękujemy za Waszą obecność ❤️


LISTOPAD

KLASA ÓSMA NA WYCIECZCE W WARSZAWIE

Organizatorzy: Dorota Polak, Małgorzata Weder-Tatarczak, Beata Bedlechowicz


Wicemistrzowie w unihokeju

W czwartek 23.11.2023r. w SP 12 w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w unihokeju chłopców w ramach IMS.

Uczestniczyło 7 drużyn. Reprezentanci naszej szkoły wywalczyli II miejsce ulegając w finale tylko zwycięzcom turnieju, zawodnikom SP 5 po rzutach karnych.

Uczniom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą rywalizację. 

Opiekunem był Pan Arkadiusz Kruk


W dniu 14.11 w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 

Na 12 drużyn rywalizujących w turnieju nasza szkoła uplasowała się na 4 miejscu.
Wielkie brawa dla zawodników za walkę.

Skład drużyny:

– Wiliński Antoni 7b

– Grzegorek Igor 7b

Opiekunem drużyny: Rafał Doleciński


11 listopada 2023 roku poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką Pań Agnieszki Golińskiej
i Edyty Kurowskiej wziął udział w uroczystościach miejskich z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W programie były: Uroczysta Msza Święta w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika
przy ul. Czyżewskiego, następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy oraz przemarsz na
Plac Wolności pod posąg Marszałka Józefa Piłsudskiego.

11 listopada 2023 roku poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką Pań Agnieszki Golińskiej
i Edyty Kurowskiej wziął udział w uroczystościach miejskich z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W programie były: Uroczysta Msza Święta w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika
przy ul. Czyżewskiego, następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy oraz przemarsz na
Plac Wolności pod posąg Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Pełna relacja do zobaczenia na stronie naszego miasta: https://belchatow.pl/swietowalismy-niepodleglosc-belchatow-byl-bialo-czerwony/


Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy akademią w bardzo podniosłym nastroju. Wśród znamienitych gości byli: Przewodniczący Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych Płk Krzysztof Jewgiejuk oraz Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców p. Katarzyna Peryga.

Uczniowie klas VII wraz z wychowawcami przypomnieli wszystkim, jaka droga wiodła Polaków do wolności. Wspaniałe wiersze, znane wszystkim pieśni wojskowe w wykonaniu szkolnego chóru i solistów oraz wzruszające melodie na skrzypcach odegrane przez Alicję Kwiatek. Podniosłego tonu dodała przepiękna dekoracja, przedstawiająca drzewo zakwitające biało – czerwonymi kwiatami.

Z okazji Święta Niepodległości w szkole zostały zorganizowane dwa konkursy.

W konkursie  poetyckim, gdzie należało napisać wiersz o tematyce patriotycznej, przyznano nagrody:

I miejsce Weronika Zajączkowska, kl. 7a
II miejsce Lena Pawelec, kl. 7a
III miejsce Anna Kaczorowska, kl. 7a

Konkurs plastyczny, w którym trzeba było dowolną techniką przedstawić portret słynnego Polaka, nagrodzono:

I miejsce Blanka Fidala, kl. 7b
II miejsce Agata Perka, kl. 7a
III miejsce Jakub Kilańczyk, kl. 6b

                                   Gratulujemy!


PAŹDZIERNIK

Świetlica szkolna oraz Samorząd Uczniowski

W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska bezdomnych zwierząt
w Bełchatowie. 
Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie uczniów do aktywnego udziału w zbiórce karmy. 
Cieszymy się, że uczniowie odpowiedzieli na nasz apel i wzięli udział w naszej akcji.                      
Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły.                            
Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i ich rodzicom  za włączenie się w zorganizowaną akcję.

Dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk!


Święto dyni w świetlicy


Święto Dyni zwykle obchodzone jest pod koniec października, co związane jest ze zbiorami tego warzywa, które odbywają się głównie w październiku.
W czasie tego święta dynie stają się głównym elementem dekoracji i inspiracją dla różnorodnych aktywności jak również okazją do promowania zdrowego żywienia.


Dnia 30 października 2023 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie
w tajnym głosowaniu wybrała ucznia klasy 8a – Witolda Urbaniaka. Gratulujemy!


UROCZYSTE ŚLUBOWANIEDzień Edukacji Narodowej

13.10. 2023 roku uczniowie klasy 4b, 3a, 3b, 2b oraz klas zerowych i szkolnego chóru 4 Nutki przygotowali uroczysty apel, ukazujący w zabawny sposób pracę wszystkich pracowników szkoły.

W tym wyjątkowym dniu Pani Dyrektor Justyna Maciejewska przedstawiła skład Samorządu Szkolnego oraz  wręczyła nagrody nauczycielom, którzy w ubiegłym roku wyróżnili się swoją pracą i zaangażowaniem oraz złożyła życzenia dla wszystkich pracowników.

Uczniowie wszystkich klas obdarowali kwiatami swoich wychowawców i nauczycieli.

W piątek 13.10.2023r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Świetliczaki przygotowały drobne upominki 🌷💐🌹dla wszystkich pracowników szkoły oraz życzyły dużo szczęścia i radości 🙂sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów👩‍🎓👨‍🎓


12 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Narodowym Czytaniu organizowanym pod patronatem Prezydenta RP. Akcja ta została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.  W tym roku uczniowie klasy 6 a odczytali fragmenty Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. 
To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej, który podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.


6 października 2023 r odbyła się w naszej szkole akcją pod hasłem Dzień Tabliczki Mnożenia i Dzielenia.
Celem było propagowanie uczenia się matematyki poprzez zabawę.
Jeśli ktoś z pytanych osób dobrze odpowiedział na wszystkie zadania wówczas otrzymał słodkości.
Była to doskonała inicjatywa łącząca przyjemność z pożytecznym.

Akcje zorganizowały nauczycielki matematyki p. B. Szafrańska i p. A. Pabich


WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH DO OBLĘGORKAWRZESIEŃ

30 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji w naszej szkole 28 września odbyła się szkolna dyskoteka dla klas 4-8. Całą zabawę poprowadził DJ Jacek, który porwał swoją muzyką wszystkich przybyłych uczniów.
Wszystkim chłopcom, chłopakom i chłopczykom i tym małym i tym dużym z naszej szkoły jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.


W dniu 22.09.2023 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego – indywidualne biegi przełajowe.

Uczniowie naszej szkoły występowali we wszystkich kategoriach sportowych.

Zuzanna Pęciak z klasy 7b zdobyła 1 miejsce i awans na szczebel wojewódzki.

Laura Kałużna zdobyła 2 miejsce i również zapewniła sobie wyjazd na zawody wojewódzkie.

Opiekunami uczniów byli: Arkadiusz Kruk i Emilia Marczak.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!


Uczniowie klasy 3a w ubiegłym tygodniu przyłączyli się do 30. edycji Akcji Sprzątanie świata-Polska, która w tym roku wystartowała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”!

Uczniom naszej szkoły przyświecała idea „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Co znaczy mniej więcej:

myśl o całym świecie, ale zacznij od własnego podwórka…

Wyposażeni w wiedzę, worki i rękawiczki jednorazowe oraz pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji wyruszyli sprzątać teren szkoły i najbliższą jej okolicę.

Dziękujemy za zaangażowanie w akcję!


20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a,0b, 0c zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci.

Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

Życzymy samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszej szkole, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń!


10 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIII edycji Regionalnego Marszu na Orientację – Borowska Góra 2023. Organizatorem tego wydarzenia w formie
zawodów było Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne ERSKA w Bełchatowie. W trakcie  marszu uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: 
1. Strzelanie z broni pneumatycznej długiej do celu
2. Punkt sanitarny –  pomoc przedmedyczna
3. Rzut granatem do celu
4. Quiz z wiedzy historycznej (Kampania Wrześniowa 1939 r.)

XXIII Regionalny Marsz na Orientację – Borowska Góra 2023 wpisuje się w obchody
84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Anna Kaczorowska (klasa 7a), Weronika Zajączkowska (klasa 7a), Alicja Kwiatek (klasa 7c),
Andrzej Kołasiński (klasa 6a), Kuba Niewiadomski (klasa 8a).
Opiekunami grup były p. Magdalena Bauer i  Katarzyna Zawadzka


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024