Wydarzenia 2023/2024

PAŹDZIERNIK

Święto dyni w świetlicy


Święto Dyni zwykle obchodzone jest pod koniec października, co związane jest ze zbiorami tego warzywa, które odbywają się głównie w październiku.
W czasie tego święta dynie stają się głównym elementem dekoracji i inspiracją dla różnorodnych aktywności jak również okazją do promowania zdrowego żywienia.


Dnia 30 października 2023 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie
w tajnym głosowaniu wybrała ucznia klasy 8a – Witolda Urbaniaka. Gratulujemy!


UROCZYSTE ŚLUBOWANIEDzień Edukacji Narodowej

13.10. 2023 roku uczniowie klasy 4b, 3a, 3b, 2b oraz klas zerowych i szkolnego chóru 4 Nutki przygotowali uroczysty apel, ukazujący w zabawny sposób pracę wszystkich pracowników szkoły.

W tym wyjątkowym dniu Pani Dyrektor Justyna Maciejewska przedstawiła skład Samorządu Szkolnego oraz  wręczyła nagrody nauczycielom, którzy w ubiegłym roku wyróżnili się swoją pracą i zaangażowaniem oraz złożyła życzenia dla wszystkich pracowników.

Uczniowie wszystkich klas obdarowali kwiatami swoich wychowawców i nauczycieli.

W piątek 13.10.2023r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Świetliczaki przygotowały drobne upominki 🌷💐🌹dla wszystkich pracowników szkoły oraz życzyły dużo szczęścia i radości 🙂sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów👩‍🎓👨‍🎓


12 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Narodowym Czytaniu organizowanym pod patronatem Prezydenta RP. Akcja ta została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.  W tym roku uczniowie klasy 6 a odczytali fragmenty Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. 
To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej, który podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.


6 października 2023 r odbyła się w naszej szkole akcją pod hasłem Dzień Tabliczki Mnożenia i Dzielenia.
Celem było propagowanie uczenia się matematyki poprzez zabawę.
Jeśli ktoś z pytanych osób dobrze odpowiedział na wszystkie zadania wówczas otrzymał słodkości.
Była to doskonała inicjatywa łącząca przyjemność z pożytecznym.

Akcje zorganizowały nauczycielki matematyki p. B. Szafrańska i p. A. Pabich


WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH DO OBLĘGORKAWRZESIEŃ

30 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji w naszej szkole 28 września odbyła się szkolna dyskoteka dla klas 4-8. Całą zabawę poprowadził DJ Jacek, który porwał swoją muzyką wszystkich przybyłych uczniów.
Wszystkim chłopcom, chłopakom i chłopczykom i tym małym i tym dużym z naszej szkoły jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.


W dniu 22.09.2023 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego – indywidualne biegi przełajowe.

Uczniowie naszej szkoły występowali we wszystkich kategoriach sportowych.

Zuzanna Pęciak z klasy 7b zdobyła 1 miejsce i awans na szczebel wojewódzki.

Laura Kałużna zdobyła 2 miejsce i również zapewniła sobie wyjazd na zawody wojewódzkie.

Opiekunami uczniów byli: Arkadiusz Kruk i Emilia Marczak.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!


Uczniowie klasy 3a w ubiegłym tygodniu przyłączyli się do 30. edycji Akcji Sprzątanie świata-Polska, która w tym roku wystartowała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”!

Uczniom naszej szkoły przyświecała idea „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Co znaczy mniej więcej:

myśl o całym świecie, ale zacznij od własnego podwórka…

Wyposażeni w wiedzę, worki i rękawiczki jednorazowe oraz pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji wyruszyli sprzątać teren szkoły i najbliższą jej okolicę.

Dziękujemy za zaangażowanie w akcję!


20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a,0b, 0c zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci.

Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

Życzymy samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszej szkole, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń!


10 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIII edycji Regionalnego Marszu na Orientację – Borowska Góra 2023. Organizatorem tego wydarzenia w formie
zawodów było Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne ERSKA w Bełchatowie. W trakcie  marszu uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: 
1. Strzelanie z broni pneumatycznej długiej do celu
2. Punkt sanitarny –  pomoc przedmedyczna
3. Rzut granatem do celu
4. Quiz z wiedzy historycznej (Kampania Wrześniowa 1939 r.)

XXIII Regionalny Marsz na Orientację – Borowska Góra 2023 wpisuje się w obchody
84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Anna Kaczorowska (klasa 7a), Weronika Zajączkowska (klasa 7a), Alicja Kwiatek (klasa 7c),
Andrzej Kołasiński (klasa 6a), Kuba Niewiadomski (klasa 8a).
Opiekunami grup były p. Magdalena Bauer i  Katarzyna Zawadzka


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024