SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4
                 im. Stefana Żeromskiego
                          w Bełchatowie

 

WYDARZENIA 2022/2023


W dniu 26.09.2022 odbyła się otwarta lekcja religii, przygotowana przez panią Małgorzatę Matuszak. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy IV b, nauczyciele naszej szkoły oraz s. Bogusława Kopka - misjonarka zgromadzenia Świetej Rodziny z Nazaretu , która przyjechała z wizytą do Polski z Ziemi Świętej. Uczniowie w ciekawy sposób mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat miejsca, w którym żył Pan Jezus oraz poznać możliwości aktywnego uczestnictwa we Mszy Świętej.


W dniach 20-22 września uczniowie klas czwartych na lekcji techniki przygotowali plakat oraz rozmawiali na temat szkodliwości dla zdrowia i środowiska nadmiernego korzystania z samochodu. Tym samym wsparli akcje Dzień Bez Samochodu.
Zachęcamy do udziału w akcji.
 

🎈”Każdy Przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!"🎈

Również w Naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. 🎈Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji i niespodzianek. Było "piżamowe przyjęcie" z dziecięcą muzyką i szalonymi tańcami. Był seans filmowy z popcornem oraz zabawy animacyjne. Nasi milusińscy przeżyli fantastyczny dzień pełen atrakcji i zabaw. Dziękujemy pani Patrycji Kołasińskiej i pani Krystynie Krakowiak wychowawczyniom grup zerowych.
🎥Kamera, klaps, akcja!🎥

16 września 2022 r. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechała do ATM studio w Warszawie, gdzie brała udział w nagraniu 13 odcinka programu telewizyjnego „The Voice of Poland”🎤.Gdy uczniowie dotarli na miejsce musieli czekać na wejściówki, ale wcale im się nie nudziło. Pełni emocji wypatrywali pojawiające się co jakiś czas gwiazdy. Udało się zrobić pamiątkowe zdjęcia, po czym zasiedli na widowni. Na scenie pojawił się pan Jacek, który gorąco ich przywitał i opowiedział, na czym będzie polegała ich rola, to znaczy, kiedy należy klaskać oraz okrzykami dodawać otuchy występującym. Tuż przed nagraniem chętne osoby z widowni mogły sprawdzić jak to jest wystąpić na wielkiej scenie programu. Wśród odważnych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły, które wspólnie zaśpiewały fragment utworu Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna”. 🎶Po tych krótkich przygotowaniach w fotelach trenerów pojawili się: Justyna Steczkowska, Lanberry, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron. Program prowadzili: Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora oraz Tomasz Kammel. Kolejnym etapem były występy uczestników, którzy swoim śpiewem dostarczyli wielu emocji i wrażeń. Nagranie trwało 6 godzin. Uczestniczenie w tym wydarzeniu było wielkim przeżyciem, którego uczniowie na pewno nigdy nie zapomną.🎥


Nasza szkoła włączyła się do akcji "Sprzątanie świata – Polska", która jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”.🌍
Celem programu jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.
Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Pięknie wyrażają to słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego: „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej!”.
Uczniowie wyruszyli w teren, by posprzątać te miejsca, które wymagają interwencji.
Dzieci swoim nastawieniem oraz działaniem dają wspaniały przykład i apelują o wyrzucanie śmieci do koszy, a nie na trawę czy chodnik.
Mamy nadzieję, że udział uczniów naszej szkoły w akcji "Sprzątanie Świata - Polska", przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o naszą planetę.


 
 

Narodowe Czytanie 2022, czyli „Ballady i romanse” w naszej Szkole

„Czucie i wiara silniej mówią do mnie” – głosi polski wieszcz w opowieściach z gminu.
Wzięli to sobie do serca uczniowie klasy 8b, 8d i 8s, czytając „Świteziankę” i „Lilije”.
Miłym gościem jednego ze spotkań była pani Agnieszka Wojewoda, która opowiedziała o swoich ulubionych lekturach. Z uśmiechem na twarzy wspomniała wielotomowy cykl o Ani z Zielonego Wzgórza, który pochłonęła jako nastolatka.
Obecnie ceni powieści o mrocznym klimacie.
Przyniosła ze sobą „Cień wiatru” Carlosa Ruiza Zafona, czyli powieść, która twierdzi, że pierwsze zetknięcie z książką może naznaczyć całe życie człowieka.
Także uczniowie zaprezentowali wartościowe pozycje. Pola przedstawiła książkę Lauren Wolk
pt. „Rok, w którym nauczyłam się kłamać” – historię o tym, że wierzymy pozorom i nie dociekamy prawdy. Marcel polecał science fiction z nutą filozofii, czyli „Dzienniki gwiazdowe” Stanisława Lema.
Finałem lekcji było wspólne piękne czytanie ballady „Lilije” z podziałem na role. Pani dyrektor wcieliła się w Panią, która niecnie zachowała się wobec męża.
Zajęcia upłynęły w atmosferze wyjątkowego skupienia, które przełożyło się na szacunek do czytanego słowa.
 

W dniu 1 sierpnia 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbyła się w parafii pw. Narodzenia NMP w Bełchatowie przy pomniku "Pamięci Bełchatowian".

Adres:
ul. Lipowa 11, 97-400 Bełchatów
Kontakt:
tel. 44 /632-22-18; kom. 510-791-755
e-mail: 
sp4@belchatow.pl

Godziny pracy sekretariatu: 
7:30 - 15:30
od poniedziałku do piątku