Akcja „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”!

Oddział przedszkolny 0a z wychowawczynią p. Agnieszką Kardą przyjął zaproszenie od grupy „Muchomorki” z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Bolka i Lolka w Bełchatowie i przyłączył się do akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.

Celem tej akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Jako placówka oświatowo-wychowawcza jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując trzy symboliczne zadania:

1) wykonaliśmy pracę techniczno-plastyczną „Motyle”
2) ubraliśmy się na niebiesko
3) napisaliśmy o akcji na naszym profilu facebook i stronie placówki

Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!

#challengeniebieskiemotyle2021

Dziękujemy za nominację i kontynuujemy akcję wspólnie #challengeniebieskiemotyle2021

Do wykonania zadania nominujemy:

–> Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie- klasa 3d Pani Małgorzata Kruk
–> Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie – klasa 3b Pani @Ilona Banasik
–> Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie – klasa 2b Pani @Marzena Osińska i Pani @Patrycja Kołasińska

Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu

CELEM akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

1) Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
2) Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla”.
3) Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com
Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
4) Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
5) Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
6) Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami – Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie- klasa 1b – wychowawca: Martyna Górna . Celem działań jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki uczniom z autyzmem i ich opiekunom oraz rodzicom. #challengeniebieskiemotyle2021