Kolorowa Lokomotywa 2015

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie ekologiczno-artystycznym
dla dzieci z województwa łódzkiego – „Poznaj łódzką małą ojczyznę. KOLOROWA LOKOMOTYWA” organizowanym przez Łódzki Dom Kultury.
4 września byliśmy w Łagiewnikach w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Uczestnicy wycieczki odbyli ciekawą lekcję przyrody w terenie. Podsumowaniem zajęć było zdobywanie sprawności, poruszania się w terenie przy pomocy mapki krajoznawczej.
Nie lada wyzwaniem dla uczestników zajęć była „końska dawkę przygody”, gdyż każdy mógł pojeździć konno oraz pospacerować z kucykiem.

9 września uczniowie udali się do Miejskiego Centrum Kultury na warsztaty artystyczne. Tu pod okiem artystów uczniowie próbowali swych sił w rzeźbie
w drewnie rzeźbiąc ptaki, grzyby lub tworząc płaskorzeźbę. Na kolejnych stanowiskach uczestnicy zajęć próbowali swych sił w papieroplastyce i biżuterii
ze sznurka, tworząc piękne bransoletki, kwiaty oraz kartki okolicznościowe.

11 września pojechaliśmy do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty
i Widawki do Bobrownik. Kolejna lekcja przyrody w terenie. Uwieńczeniem zdobytej wiedzy było wykonanie pracy plastycznej.
W poszukiwaniu amonitów uczestnicy projektu przeszukiwali góry wapienne. Naszej uczennicy-Wiktorii udało się znaleźć ogromny okaz, który sfotografowaliśmy, gdyż tak dużego rozmiaru kamienia nie udałoby się udźwignąć.