DZIECI DZIECIOM NA DZIEŃ DZIECKA

Cześć!

Mam na imię Nikola. Chodzę do trzeciej klasy szkoły podstawowej. W tym roku w maju czeka mnie wyjątkowe wydarzenie, Pierwsza Komunia Święta. Czekam na nią już od dawna. Specjalnie na tę okazję już od pierwszej klasy zapuszczam włosy. Chyba wiele dziewczynek tak robi, prawda?

Jednak ja zaraz po Komunii mam zamiar ściąć włosy, trochę mnie już zmęczyły. Gdy moja mama usłyszała o moim planie, zaproponowała, bym zrobiła z nimi coś dobrego. Wyszukała dla mnie Fundację Przyjaźni „WeGirls”, która zbiera długie obcięte włosy i robi z nich peruki dla chorych na raka dzieci. Tak sobie obie pomyślałyśmy, że skoro wiele dziewczynek zapuszcza włosy na Komunię, to może i wiele z nich będzie chciało obciąć je potem.

Dlatego 1 czerwca 2017 roku od godziny 14.00 będzie taka możliwość. W Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie odbędzie się WIELKIE CIĘCIE WŁOSÓW pod hasłem „DZIECI DZIECIOM NA DZIEŃ DZIECKA”. Więc jeśli tak jak ja chcesz po Komunii zmienić swoją fryzurę i chętnie zrobisz coś dobrego dla dzieci, przyjdź do naszej szkoły i pozwól sobie na małą zmianę wizerunku.

Każda z Was otrzyma certyfikat przekazania włosów na szczytny cel, a także słodki upominek. Na koniec będą także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Czeka także mnóstwo atrakcji. Możemy razem zrobić coś dobrego. Mnie włosy zaraz odrosną, a chorym dzieciom moje 25 cm odciętego włosa przywróci godność i dobre samopoczucie podczas choroby.

Zgłoszenia kierujcie na adres mailowy wlosowciecie@gmail.com lub sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 4. Szczegóły dotyczące zgłoszeń i wydarzenia będą dostępne na Facebooku, a także u nauczycieli
w Waszych szkołach.

Zachęcamy z mamą wszystkich do przekazywania informacji dalej i czekamy na Was!

 Pozdrawiam,

 Nikola


Informacje o wydarzeniuDZIECI DZIECIOM NA DZIEŃ DZIECKA

Akcja DZIECI DZIECIOM NA DZIEŃ DZIECKA w Bełchatowie jest skierowana do dzieci i młodzieży, które chciałyby obciąć swoje włosy za darmo i przekazać je na piękny cel. Wraz z Fundacją Przyjaźni „WeGirls” zapraszamy  1 czerwca 2017 roku o godzinie 14.00 do Szkoły Podstawowej
nr 4 przy ulicy Lipowej 11 w Bełchatowie, gdzie będzie taka możliwość.

 

Fundacja Przyjaźni „WeGirls” z podarowanych obciętych włosów robi dla dzieci chorych na raka peruki. Celem tegorocznego wydarzenia jest zebranie jak największej ilości włosów i przekazanie ich Fundacji.

Każda uczestniczka otrzyma na miejscu Certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w akcji, a także słodki upominek, między innymi w postaci lodów z naszej miejscowej lodziarni „Beza Krówka” i ciastek z cukierni „Trojan”. Wśród wszystkich uczestniczek wylosujemy piękne nagrody.

Nad dobrą zabawą będą czuwały animatorki z bełchatowskiej „Pracowni Nitka”, a także kadra nauczycielska ze Szkoły Podstawowej nr 4.

A jak to wygląda od strony technicznej?

Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm. Należy przyjść z umytymi włosami. Prosimy nie nakładać odżywki na włosy.

A tak wyglądają nasze działania:

1.       Włosy dzielimy na kilka pasm;

2.       Każde pasmo pleciemy w warkocz lub zawiązujemy w kucyk, po czym wiążemy gumką (najlepiej recepturką), dla bezpieczeństwa w 2-3 miejscach;

3.       Ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumki (od strony głowy);

4.       Ścięte włosy zawijamy w papier (np. ręcznik papierowy);

5.       Następnie tak przygotowane włosy umieszczamy w foliowej torebce;

6.       Na końcu układamy fryzurę osobie oddającej włosy.

 

Każda osoba chętna do oddania swoich pięknych włosów proszona jest o wypełnienie załączonego formularza i przesłanie jego zdjęcia/ skanu na adres wlosowciecie@gmail.com lub przekazanie do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie. Osoby, które podeślą zgłoszenie mailowe, prosimy o przyniesienie formularzy w dniu wydarzenia. Formularz zawiera zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora, zgodę rodziców na ścięcie włosów osobie nieletniej, a także zgodę na udostępnienie wizerunku za pomocą mediów społecznościowych i stron internetowych współorganizatorów. Będą także podstawą do losowania nagrody głównej.

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w akcji! Niech informacja o tej inicjatywie rozejdzie się po mieście! Możemy razem zrobić coś dobrego!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO POBRANIA