Tydzień Języków Obcych – podsumowanie

Za nami tydzień pełen językowych zmagań, konkursów i atrakcji. W piątek 20 maja 2022r. nastąpiło podsumowanie Tygodnia Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie. Uczestniczyli w nim, wyłonieni przez jury, uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 8 i 13 w Bełchatowie, którzy wzięli udział
w Międzyszkolnym Konkursie Języków Obcych pod nazwą „My town / Meine Stadt” organizowanym przez naszą szkołę. Przybyli goście mieli okazję zobaczyć przedstawienie w wersji angielskiej o Czerwonym Kapturku oraz usłyszeć piękny wokal Liwii Osicińskiej – uczennicy klasy 5c. Uczniom zostały wręczone dyplomy oraz upominki, a ich opiekunom podziękowania za uczestnictwo w konkursie. Uczniom naszej szkoły również wręczono dyplomy oraz nagrody za zajęcie I miejsc w XXII Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego na każdym poziomie językowym oraz II Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego w kategorii klas 7-8.

Za wspaniale spędzony czas oraz udział w językowej zabawie wszystkim serdecznie dziękujemy
i zachęcamy do nauki języków obcych!

Tydzień językowy został zorganizowany przez nauczycieli języków obcych w składzie: p. Magdalena Bauer, p. Agnieszka Golińska, p. Justyna Turko, p. Małgorzata Weder-Tatarczak, p. Agata Wojciechowska
i p. Agnieszka Wojewoda.

II Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego

Nikodem Pach – I miejsce
Kacper Stasiak – II miejsce
Alicja Jasińska – III miejsce
Martyna Śnioch – I miejsce
Denis Zaremba – II miejsce
Kamil Maras – III miejsce

W dniach 16 – 20 maja 2022r. w naszej szkole odbywa się Tydzień Języków Obcych.
Hol górny został udekorowany w plakaty i flagi różnych narodów.

PONIEDZIAŁEK 16 maja 2022

Poniedziałek 16 maja przebiegł pod znakiem języka niemieckiego.
W holu górnym rozwieszone zostały prace uczniów z konkursu plastycznego
na ilustracje baśni braci Grimm.

O godz. 15:25 odbył się II Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego.
Laureatów konkursu poznamy już w najbliższy piątek.

WTOREK 17 maja 2022


Dzień 2: Baśń o Czerwonym Kapturku posiada bardzo wiele wersji. Humorystyczną adaptację znanej baśni w wersji angielskiej przedstawili dzieciom z młodszych klas i przedszkolakom uczniowie klasy 6a. Widzowie na chwilę mogli przenieść się do świata Little Red Riding Hood. Zabawna inscenizacja bardzo spodobała się wszystkim uczniom, a występ szóstoklasistów został nagrodzony gromkimi brawami.

W tym dniu uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w XXII Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego w swoich kategorich wiekowych.

ŚRODA 18 maja 2022

Dzień 3: Tradycja 5 o’clock tea narodziła się na początku XIX wieku i zawdzięczamy ją Annie Russel, księżnej Bedford. W Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie na „poranną herbatkę” została zaproszona pani Julieta Vega – native speaker z Meksyku. Pani Julieta przedstawiła uczniom naszej szkoły ciekawostki dotyczące miasta Chicago – mieście, w którym pani Julieta mieszkała przez kilka lat. Dodatkowo, uczniowie mieli okazję nauczyć się kolorów w języku hiszpańskim. Nie zabrakło oczywiście swobodnych dyskusji przy herbatce.

W tym dniu odbył się również XXII Szkolny Konkurs Języka Angielskiego – tym razem dla uczniów klas szóstych i siódmych.

CZWARTEK 19 maja 2022

Dzień 4: Let’s sing! – takie hasło widniało w czwartek nie tylko na szkolnym holu, ale przede wszystkim w naszych głowach. Do spontanicznej zabawy i wspólnego śpiewania piosenek w językach obcych – głównie angielskim – nie trzeba było długo namawiać. A ile było przy tym radości! Właśnie o to nam chodziło! 

Tego dnia w zmaganiach językowych podczas XXII Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego wzięli udział uczniowie klas ósmych.