XXI edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU BEŁCHATÓW WCZORAJ I DZIŚ

XXI edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU
BEŁCHATÓW WCZORAJ I DZIŚ
pod hasłem
MOLE KSIĄŻKOWE DO ZABAWY GOTOWE


W tym roku już po raz XXI nasza szkoła zorganizowała międzyszkolny konkurs „Bełchatów wczoraj i dziś”. Tym razem zaprosiliśmy bełchatowskie podstawówki do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Na nasze hasło przewodnie: „Mole książkowe do zabawy gotowe!” odpowiedziało aż 25 molików ze SP nr 5, nr 9, nr 12,  13 i nr 4.

Wśród konkurencji było poszukiwanie istotnych wiadomości o bibliotece na jej oficjalnej stronie internetowej, układanie ciekawych sentencji o książce oraz rozpoznawanie tytułów i autorów znanych utworów dla dzieci na podstawie niewielkiego fragmentu czytanego przez nauczyciela. Z zabawnej scenki odegranej „na żywo”
z łatwością uczestnicy wymienili błędy, jakich należy unikać podczas korzystania
z księgozbioru w bibliotece.

W części plastycznej uczniowie mieli namalować projekt okładki do drugiej części powieści dla dzieci „Ciepełko”, której fragment był premierą na naszym konkursie. Oczywiście dzięki życzliwości autora – pana Piotra Kulpy.

Nagrodę główną – Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa – po raz pierwszy zdobyliśmy MY. Bardzo się cieszymy z I miejsca i gratulujemy pozostałym uczestnikom zabawy.
Tymczasem już dziś zaczynamy myśleć, gdzie by tu Was zaprosić …

WYNIKI KONKURSU

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4
II  miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5

Bełchatów Wczoraj i Dziś – MOLE KSIĄŻKOWE DO ZABAWY GOTOWE