W nauce

ROK SZKOLNY 2017/2018



28.11.2017r. uczennice klasy 3a w składzie: Olga Cieślak i Alicja Jasińska zajęły III miejsce
w I Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Polsce,, Znam swój kraj".
Dziewczynki przygotowała Pani Mariola Felczak.
Gratulujemy!











ROK SZKOLNY 2016/2017

Laureaci XVIII Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego


Klasy IV

I miejsce: Maria Malarska z klasy 4a

II miejsce: Marcel Siudy z klasy 4a

III miejsce: Tobiasz Stępień z klasy 4b

Klasy V

I miejsce: Zuzanna Stępień z klasy 5a

II miejsce: Agata Rózga z klasy 5c

III miejsce: Oliwia Ostrowska z klasy 5c

Klasy VI

I miejsce: Jakub Wrzosek z klasy 6b

II miejsce: Janina Jurczak z klasy 6a

III miejsce: Krzysztof Wieczorek z klasy 6a

GRATULUJEMY!!!







Wyniki Szkolnego Konkursu 
Wiedzy o Unii Europejskiej
dla klas IV – VI

 

W kategorii klas IV

I miejsce

Tobiasz Stępień kl. IV b

 

W kategorii klas V

I miejsce ex aequo

Laura Komar kl. Vc

Julita Banaszczyk kl. V b

 

W kategorii klas VI

III miejsce

Maja Gabinowska kl. VI b

 

Wyróżnienie:

Szymon Grzegorek kl. IV b



11 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Bełchatowie odbył się          

 Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Matematycznej

Zaszczytny tytuł Mistrza Matematyki zdobył
Tobiasz Rękorajski  uczeń kl. VIA uzyskując III miejsce

Tobiasza  do konkursu przygotowała p. Bogumiła Szafrańska








26 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się           XI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Regionalnej

„Bełchatów – moje zielone miasto”

Reprezentacja uczniów klasy 3a i 3b zdobyła dla naszej szkoły II miejsce.

Konkurs składał się z dwóch części:

- w turnieju wiedzowym brali udział: Kamil Mras kl. 3b i Nikola Stefanek kl. 3a

- pracę plastyczną wykonały: Nadia Knapik kl. 3a i  Weronika Pilińska kl. 3b

Uczniów do konkursu przygotowały panie: Tereska Kowalska i Agnieszka Karda

 

Ogromne podziękowania !!!




29 marca 2017 r.
uczniowie klas piątych wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym

"Wybitne postaci w historii Polski… Józef Piłsudski".

Konkurs został zorganizowany  i przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 3
im. Żołnierzy POW w Bełchatowie.  Uczniowie naszej szkoły w składzie: 
Maja Lis, Kinga Pijewska, Agata Rózga z  klasy 5c oraz Brajan Ruda
z klasy 5a zajęli
  II miejsce.

Drużynę do konkursu przygotowała p. Katarzyna Zawadzka


"Wybitne postaci w historii Polski… Józef Piłsudski".
 "Wybitne postaci w historii Polski… Józef Piłsudski" - konkurs zorganizowany 
i przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 3 im. Żołnierzy POW w Bełchatowie.  

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 







8 grudnia 2016r. odbył się pierwszy etap szkolnego konkursu matematycznego „Znawca matematyki klasy pierwszej”.


Najlepsze miejsca zajęli:

 

Maria Wiśniewska   -  I miejsce

Maja Kulińska          - II miejsce

Gracjan Kuśmierek  -  III miejsce

Wojciech Mazur       - wyróżnienie

Gratulacje dla super matematyków !!!

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: Anetta Pabich i Emilia Ciołek











ROK SZKOLNY 2014/2015

Dnia 11.12.2014 w szkole podstawowej nr 1 w Bełchatowie odbył się VI Międzyszkolny  konkurs o Bożym Narodzeniu dla uczniów klas pierwszych.

W konkursie udział wzięli:

- Nicola Stefanek z klasy Ia

 - Alex Wawrzyniak z klasy Ib

- Aleksandra Gonerska  z klasy Ic.

Uczniowie do konkursu zostali bardzo dobrze przygotowani przez katechetkę Paulinę Maruszewską.

Materiał obejmował fragment z Ewangelii Nowego Testamenty (Łk, 2  1-20), tematy z podręcznika dotyczące Bożego Narodzenia. Uczniowie na konkursie wykazali się ogromna wiedzą świetnym przebraniem oraz dobrze przygotowanym wierszem i kolędą, którymi  mogli podzielić się z innymi uczestnikami.

Dzięki chęci i zaangażowaniu uczniów nasza szkoła zajęła II miejsce.

Gratuluję :-)













ROK SZKOLNY 2013/2014

XV SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO – WYNIKI

 

KLASY CZWARTE

miejsce

imię i nazwisko

klasa

I

Nadia Lis

4b

II

II

Maja Rogozińska

4a

Norbert Czyżycki

4b

III

Martyna Szymanowska

4a

VI

Bartek Siewiera

4a

V

Izabela Mielczarek

4b

VI

Kacper Tąpolski

4a

VII

Paweł Liguziński

4b

VIII

VIII

Julia Bębenista

4b

Adrian Adamczewski

4b

IX

Lena Sidorczuk

4a

X

Adrian Krajewski

4a

XI

XI

XI

Weronika Cacek

4b

Katarzyna Cichecka

4b

Aleksander Błaszczyk

4b

XII

Natalia Biernatowicz

4b

 

KLASY PIĄTE

miejsce

imię i nazwisko

klasa

I

Kamil Jaśkiewicz

5b

II

Karolina Śmigielska

5b

III

Katarzyna Marczak

5a

IV

IV

Aleksandra Kożuchowska

5a

Bartosz Błaszczyk

5b

V

Julia Dobrowolska

5a

VI

Piotr Michalak

5a

VII

Dawid Kościański

5a

VIII

Martyna Bruchajzer

5a

IX

Piotr Gągorowski

5a

X

Maja Kołat

5b

XI

Wiktoria Grabarz

5b

XII

Aleksandra Janowska

5a

 

 

 

KLASY SZÓSTE

miejsce

imię i nazwisko

klasa

I

Szymon Mikła

6b

II

Wiktor Ostrowski

6a

III

Paulina Worpus

6b

VI

Wiktoria Ziajkiewicz

6a

V

Małgorzata Kowalczyk

6b

VI

Ola Woszczyk

6a

VII

Piotr Uznański

6b

VIII

Angelika Grzelak

6a

IX

Kacper Pichlak

6b

X

Krzysztof Stępień

6a

 





Jan Serafin z klasy 6a zajął II miejsce wśród uczniów klas szóstych w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się 28 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie.



15 maja 3013 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Bełchatowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny z języka angielskiego. Jan Serafin z klasy 6a zajął I miejsce wśród uczniów klas szóstych, a Piotr Uznański z klasy 5b - III miejsce wśród uczniów klas piątych!
GRATULUJEMY!
 

 

 

KONKURS ODBYŁ SIĘ 17 MAJA 2013r. WZIĘŁO W NIM UDZIAŁ 28 UCZNIÓW  (12 UCZNIÓW Z KLAS IV, 10 UCZNIÓW   Z KLAS V ORAZ 6 UCZNIÓW Z KLAS VI). WSZYSCY UCZNIOWIE PRZYSTĄPILI DO PISANIA TESTÓW O GODZINIE 14.00. ZADANIA KONKURSOWE BYŁY ZRÓŻNICOWANE I ODPOWIEDNIE DLA KAŻDEGO ODDZIAŁU. PRACE UCZNIÓW ZOSTAŁY ZAKODOWANE. 

 

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

 

MAJ 2013

 

KLASA

NUMER

WYNIK (65 punktów-100%)

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

IV

29

55,5- 85%

I

KAMIL JAŚKIEWICZ            KL IV B

IV

9

54,5- 84%

II

KAROLINA ŚMIGIELSKA     KL IV B

IV

30

53- 82%

III

PIOTR MICHALAK                KL IV A

IV

28

53- 82%

III

BARTOSZ BŁASZCZYK         KL IV B

IV

17

50,5- 78%

IV

JULIA DOBROWOLSKA       KL IV A

IV

21

49,5- 76%

V

KASIA MARCZAK                 KL IV A

IV

26

46,5- 72%

VI

PATRYK MULARCZYK          KL IV A

IV

8

39- 60%

VII

DAWID KOŚCIAŃSKI           KL IV A

IV

12

39- 60%

VII

KACPER BROŚ                      KL IV A

IV

6

37- 57%

VIII

PIOTR GĄGOROWSKI          KL IV A

IV

14

23,5- 36%

IX

OLA JANOWSKA                   KL IV A

IV

23

22,5- 35%

X

PAWEŁ PYJOR                       KL IV B

KLASA

NUMER

WYNIK (75 punktów-100%)

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

V

10

60- 80%

I

WIKTOR OSTROWSKI           KL V A

V

16

54- 72%

II

PAULINA WORPUS                 KL V B

V

6

54- 72%

II

PIOTR UZNAŃSKI                  KL V B

V

18

51- 68%

III

WIKTORIA ZIAJKIEWICZ     KL V A

V

20

50- 67%

IV

SZYMON MIKŁA                     KL V B

V

11

41- 55%

V

MAŁGOSIA KOWALCZYK       KL V B

V

25

30,5- 41%

VI

ELIZA WRONA                        KL V A

V

3

29- 39%

VII

OLA WOSZCZYK                     KL V A

V

15

26- 35%

VIII

KRYSTIAN LISIECKI              KL V A

V

24

12- 16%

IX

ANGELIKA GRZELAK              KL V A

KLASA

NUMER

WYNIK (70 punktów-100%)

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

VI

1

64- 92%

I

JANEK SERAFIN                   KL VI A

VI

5

48,5- 69%

II

KAMIL SZADKOWSKI          KL VI B

VI

2

46- 66%

III

ADA FRĄCZEK                      KL VI A

VI

32

32- 46%

IV

DAWID STASIAK                 KL VI B

VI

34

26- 37%

V

WIKTOR MARYNOWSKI     KL VI B

VI

19

18- 26%

VI

PATRYK BIERNATOWICZ    KL VI B

UCZNIOWIE, KTÓRZY ZAJĘLI ODPOWIEDNIO I, II i III MIEJSCE OTRZYMAJĄ DYPLOMY ORAZ NAGRODY KSIĄZKOWE.

 



"Bełchatów - moje zielone miasto"
VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Regionlanej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 12 w Bełchatowie

II miejsce zajęła rezprezentacj naszej szkoły w skłądzie Maja Rogozińska, Adrian Krajewski, Adrian Winkler, Filip Wasiel z klasy 3a



ARCHIWUM

Rok szkolny 2011/2012


UWAGA  PIĄTOKLASIŚCI !!!
PO PODSUMOWANIU CZTERECH ETAPÓW KONKURSU
WYNIKI PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO.


KONKURS ORTOGRAFICZNY:

1.    Jan Serafin – 74 pkt.
2.    Kamil Szadkowski  -  71 pkt.
3.    Paulina Rugała – 59 pkt.     
4.    Adrianna Frączek – 48 pkt.    
5.    Dawid Stasiak – 43 pkt.
6.    Ola Topolska – 41 pkt.
7.    Wiktor Marynowski – 30 pkt.
8.    Patrycja Siwiaszczyk – 29 pkt.
9.    Kuba Buzalski – 23 pkt.
10.    Patryk Biernatowicz – 21 pkt.
11.    Daniel Włodarczyk – 13 pkt.
12.    Karol Dziki – 8 pkt.
13.    Jagoda Bieńkowska – 6 pkt.
13.    Mikołaj Wdowiak – 6 pkt.


KONKURS INTERPUNKCYJNY:

1.    Ada Frączek – 80 pkt.
2.    Jan Serafin – 74 pkt.
3.    Ola Topolska  -  65 pkt.
4.    Kamil Szadkowski – 60 pkt.    
5.    Paulina Rugała  – 57 pkt.     
6.    Wiktor Marynowski – 48 pkt.
7.    Patrycja Siwiaszczyk – 43 pkt.
8.    Dawid Stasiak – 41 pkt.
9.    Kuba Buzalski – 35 pkt.
10.    Daniel Włodarczyk – 27 pkt.
11.    Patryk Bernatowicz – 26 pkt.
12.    Mikołaj Wdowiak  - 12 pkt.
13.    Karol Dziki – 9 pkt.
14.    Jagoda Bieńkowska – 8 pkt.


WASZE NAJCZĘSTSZE BŁĘDY:
- bożonarodzeniowe,
- skuł,
- rzadkie,
- przyfruwały,
- szadź,
- bukszpan,
- według,
- kutia z pszenicy,
- bakalii,
- Kresy Wschodnie,
- Wielka Niedźwiedzica,
- W żłobie leży, któż pobieży   kolędować Małemu

ZAKOŃCZYLIŚMY ZMAGANIA ORTOGRAFICZNE I INTERPUNKCYJNE W TYM SEMESTRZE. ZAPRASZAM WAS OD LUTEGO DO KOLEJNYCH ETAPÓW KONKURSU!

Dorota Polak

UWAGA CZWARTOKLASIŚCI!!!
OTO PODSUMOWANIE TRZECH ETAPÓW KONKURSU.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

1.    Szymon Mikła - 54 pkt.
2.   Wiktoria Ziajkiewicz - 50 pkt.
3.   Małgosia Kowalczyk – 46 pkt.    
4.   Wiktoria Wdowiak  – 37 pkt.    
5.    Paulina Worpus – 34 pkt.
5.   Piotr Uznański – 34 pkt.
6.   Filip Doczekalski – 30 pkt.
7.   Anna Ławska – 29 pkt.    
8.   Kacper Pichlak – 28 pkt.
9.   Wiktor Ostrowski – 27 pkt.
10. Ola Telążka – 26 pkt.
10. Igor Kazimierczak – 26 pkt.
10. Eliza Wrona – 26 pkt.
11. Marta Zajączkowska – 24 pkt.
11. Krystian Cypel – 24 pkt.
12. Angelika Grzelak – 19 pkt.
12. Mateusz Wojtczyk – 19 pkt.
13. Ola Woszczyk – 18 pkt.
14. Krystian Lisiecki –  16 pkt.

KONKURS INTERPUNKCYJNY

1.    Szymon Mikła – 51 pkt.
2.    Wiktoria Ziajkiewicz – 46 pkt.
3.    Krystian Cypel – 43 pkt.
3.   Małgosia Kowalczyk – 43 pkt.
4.    Wiktoria Wdowiak  – 42 pkt.    
5.    Ola Telążka – 40 pkt.
6.    Anna Ławska – 38 pkt.
7.    Igor Kazimierczak – 36 pkt.
8.    Piotr Uznański –  35 pkt.
8.   Marta Zajączkowska -  35 pkt.
9.    Paulina Worpus – 34 pkt.
10. Filip Doczekalski – 33 pkt.
10.    Kacper Pichlak – 33 pkt.
11.    Wiktor Ostrowski – 32 pkt.
12.    Angelika Grzelak – 28 pkt.
13.    Krystian Lisiecki –  27 pkt.
14. Ola Woszczyk – 22 pkt.
15. Mateusz Wojtczyk – 20 pkt.
16. Eliza Wrona – 19 pkt.

NAJWIECEJ PROBLEMÓW SPRAWIŁY WAM WYRAZY:
- święta Bożego Narodzenia,
- chóralny,
- wahanie,
- chaotycznie,
- niechybnie,
- kożuch,
- haczyki,
- Chopin,
- haftowanych,
- przejrzeć,
- gdyż,
- hałas.

ZAPAMIĘTAJCIE TE WYRAZY!

W TEN SPOSÓB PODSUMOWALIŚMY PRACĘ W I SEMESTRZE. JAK WIDAĆ, RÓŻNICA W PUNKTACJI JEST NIEWIELKA, WIĘC WSZYSTKO SIĘ MOŻE JESZCZE WYDARZYĆ. JUŻ W LUTYM ZAPRASZAM DO DALSZEJ RYWALIZACJI!    
Dorota Polak





XII SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie - p. Magdalena Paduch, p. Justyna Turko, p. Magdalena Król

Klasy czwarte
I miejsce: JAN SERAFIN kl. 4a
II miejsce: KAMIL SZADKOWSKI kl. 4b
III miejsce: ADRIANNA FRĄCZEK kl. 4a

Klasy piąte
I miejsce: ALICJA ROGOZIŃSKA kl. 5a
II miejsce: ROKSANA RADZIK kl. 5b
III miejsce: PATRYK RADZIK kl. 5b

Klasy szóste
I miejsce: JULIA PADUCH kl. 6b
II miejsce: DAWID MARCZAK kl. 6b
III miejsce: MAGDA JASIONEK kl. 6a

GRATULUJEMY!!!



Szkolny konkurs ortograficzny i interpunkcyjny dla klas IV

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie - p. Dorota Polak
Konkurs ortograficzny:
I miejsce Kamil Szadkowski – 71 pkt.
II miejsce Paulina Rugała – 62 pkt.
III miejsce Adrianna Frączek – 60 pkt.
Konkurs interpunkcyjny:
I miejsce Adrianna Frączek – 74 pkt.
II miejsce Jan Serafin – 60 pkt.
III miejsce Paulina Rugała – 55 pkt.


VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Osobie i Pontyfikacie Ojca Świętego "Pontyfikat Jana Pawła II"
Organizatorzy:
Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Parafia Zesłania Ducha Świętego i Parafia Wszystkich Świętych.
Data konkursu: 4 kwietnia 2011r.
Opiekun: Urszula Janusiak
Uczestnicy: Olga Kwiatkowska z kl. 4a, Adrianna Frączek kl. 4a oraz Natalia Kowalczyk kl. 4b.
Wynik: wyróżnienie


III edycja Międzyszkolnego Konkursu "Asy z III klasy" - Omnibus Wczesnoszkolny
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie
Data konkursu: 29 marca 2011r.
Wynik: III miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 4

Nasz adres:

ul. Lipowa 11, 
97-400 Bełchatów
Kontakt z nami:
tel. 44 632 22 18   fax 44 632 20 34
e-mail sp4b@interia.pl
Godziny  pracy sekretariatu: 
pn - pt: 7:30 - 15:30

 


Nasza szkoła jest zawsze na medal!